5 take-aways van ons team op Gartner Symposium

symposium1

Vorige maand vergezelden twee leden van ons team de CIO's van hun klanten op het Gartner IT Symposium in Barcelona. Ze woonden er tal van seminaries bij die tot doel hadden de belangrijkste IT-trends voor 2023 voor te stellen.  

Hier delen we 5 onderwerpen - 5 trends voor 2023 - die een sterke indruk op hen maakten.  

1. Duurzame IT  

Het hoeft u niet te worden verteld; duurzaamheid is een prioriteit geworden voor bedrijven uit alle sectoren. Tijdens het symposium was het zeker het onderwerp dat door alle andere heen liep. Twee hoofdgebieden werden besproken:   

  • ESG (Environmental, social, and corporate governance)  
  • DEI (diversiteit, gelijkheid en inclusie)  

Gartner voorspelt dat IT steeds duurzamer zal worden met acties gericht op zowel energie- en materiaalefficiëntie maar ook duurzaamheid ondersteund door traceerbaarheid, analytics en AI.   

Verder wordt het voor de hand liggend om een werknemersgerichte aanpak op te zetten, om resultaten op het gebied van diversiteit en inclusie te realiseren, door zich te concentreren op wat relevant is voor hun unieke werknemersbestand en door werknemersparticipatie te bevorderen. Om duurzame en consistente resultaten te garanderen, moet je initiatieven integreren in bestaande processen.    

2. Digitale immuniteit  

Digitale immuniteit is een aanpak voor softwareontwikkeling die u steeds vaker hoort... De tijd van een projectgerichte aanpak lijkt definitief voorbij ten gunste van een grotere focus op vier elementen:  

  • Toepassingsbeveiliging  
  • Hoge prestaties  
  • Positieve klantervaring  
  • Hoge commerciële waarde  

Het betekent ook het echt invoeren van een cultuur van voortdurende verbetering. Om deze doelstellingen van kwaliteit en klanttevredenheid te bereiken, combineert u Digital Immunity softwareontwerp, ontwikkeling, automatisering, operations en analytics.   

3. Superapps   

We hebben geleerd dat het fenomeen superapps zal blijven groeien. Bedrijven zijn steeds meer geïnteresseerd in de integratie van dit soort platforms die de functionaliteit van verschillende applicaties en diensten in één ecosysteem combineren. Dit deed ons onmiddellijk denken aan het huidige succes van Microsoft Teams.  

Tegen 2027 voorspelt Gartner dat meer dan 50% van de wereldbevolking dagelijks meerdere superapps zal gebruiken.  

4. TRiSM   

AI is een krachtig, divers instrument dat wordt gebruikt om talloze problemen in de wereld van vandaag op te lossen. Gartner meldt dat veel organisaties niet goed voorbereid zijn om de risico's van AI te beheersen. Studies hebben aangetoond dat organisaties nieuwe maatregelen moeten nemen om betrouwbaarheid, veiligheid en gegevensbescherming te garanderen.   

Daarom is AI "TRiSM" - AI Trust, Risk and Security Management - belangrijk!   

In de woorden van Gartner zorgt AI TRiSM "voor AI-model governance, betrouwbaarheid, eerlijkheid, betrouwbaarheid, doeltreffendheid, beveiliging en gegevensbescherming. Dit omvat oplossingen en technieken voor de uitlegbaarheid en verklaarbaarheid van modellen, AI-gegevensbescherming, modeloperaties en weerstand tegen vijandige aanvallen."  

Dat onderwerp trekt echt onze interesse omdat veel van onze klanten - met name in Verzekeringen en banken - AI-algoritmen gebruiken om bijvoorbeeld risicoprofielen te meten of activa voor mensen te selecteren.  

5. Metaverse  

Dit is een onderwerp dat bij iedereen bekend is en dat niet verrassend in de openingsspeech van het symposium aan de orde kwam. Volgens Gartner is de Metaverse veelbelovend, ook al wordt het misschien nooit mainstream.  

We hebben outhouden dat het niet nodig is om een speciale bril te hebben om de Metaverse binnen te gaan. Dat is alleen wat vaak in de pers wordt getoond. Een bot gebruiken om vragen bij de helpdesk te beantwoorden is een implementatie van een digitale mens, net zoals je telefoon die naar je luistert en een bericht oproept dat Siri je kan helpen met je vraag, ook de Metaverse is.  

Gartner definieert een metaverse als "een gedeelde virtuele 3D collectieve ruimte die ontstaat door de convergentie van fysieke en digitale realiteit virtueel geaugmenteerd". Tegen 2027 voorspelt Gartner dat meer dan 40% van 's werelds grote organisaties een combinatie van Web3, augmented reality, cloud en digital twin projecten zullen gebruiken om hun inkomsten te verhogen.